Skip to content

Nederlandse Kring voor de wetenschap der Politiek

Het kloppend hart van de Nederlandse politicologie

Menu
  • Home
  • Wie zijn wij
  • Evenementen & Conferenties
  • Prijzen & Financiering
  • Journals
  • Lidmaatschap
  • Nieuwsbrieven (archief)
Menu

Genomineerden Daniël Heinsius-prijs bekend

Posted on April 19, 2017

De drie genomineerden zijn bekend voor de jaarlijkse Daniël Heinsius Scriptieprijs voor de beste politicologische Master-scriptie. In alfabetische volgorde zijn dat:

– Jouke Huijzer (Universiteit van Amsterdam), Delineating the corporate elite: inquiring the boundaries and compositions of interlocking directorate networks.
– Karolin Soontjes (Universiteit Antwerpen), Van journalisten naar analisten? Een kwantitatieve analyse van berichtgeving over regeringsformaties.
– Sam Wrighton (Universiteit van Amsterdam), The Annexations of Populations; Russian Pasportizatsiya Strategies in Abkhazia, South Ossetia and Crimea.

De prijs is vernoemd naar Daniël Heinsius, die kan worden beschouwd als de eerste hoogleraar in Europa met een leeropdracht op het terrein van de politieke wetenschap. In 1612 werd hij aan de Leidse universiteit benoemd tot hoogleraar Politices. De prijs zal worden uitgereikt op het Politicologenetmaal in Leiden op donderdag 1 juni 2017.

©2025 Nederlandse Kring voor de wetenschap der Politiek | WordPress Theme by Superbthemes.com